معرفی بازی : Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty: Black Ops Cold War

سالانه یک نسخه‌ی جدید از سری Call of Duty منتشر می‌شود و ۲۰۲۰ هم از این قائده مستثنی نیست. با تکنوگیم همراه باشید …

خوشخبتانه به نظر می‌رسد که Call of Duty: Black Ops Cold War دنباله‌روی روند صعودی مجموعه است که با ریبوت Call of Duty: Modern Warfare آغاز شده بود.Call of Duty: Black Ops Cold War هواداران را در فضای سیاسی و تاریک جنگ سرد در اوایل دهه‌ی ۸۰ میلادی قرار می‌دهد. دوره‌ای که بسیار مناسب داستان‌گویی رمزآلود و پر از پیچش سری Black Ops است و می‌تواند به زمینه‌ی خوبی برای یک بخش داستانی خوب Call of Duty تبدیل شود.

Call of Duty: Black Ops Cold War

در بخش داستانی شما با شخصیت‌های تاریخی بزرگی رو به رو خواهید شد و در کشورهایی مانند آلمان شرقی، ویتنام، ترکیه و اتحاد جماهیر شوروی به مبارزه خواهید پرداخت. اما این پایان ماجرا نیست و Call of Duty: Black Ops Cold War شامل بخش چندنفره هم است. بخش چندنفره‌ای که متاسفانه در زمان عرضه تنها به ۸ نقشه مجهز است، اما در آینده به صورت رایگان به‌روزرسانی خواهد شد. پس از آن هم می‌توانید خود را با حالت کلاسیک زامبی‌ها سرگرم کنید و البته منتظر ورود سلاح‌های دوران جنگ سرد به Warzone هم بمانید.

Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty: Black Ops Cold War برای کنسول‌های نسل بعد هم بهینه‌سازی شده است تا به صورت کامل از سخت‌افزار این کنسول‌ها بهره‌برداری کند و تجربه‌ی بهتری را ارائه دهد.

در ادامه نگاهی به نقدها و نمرات این بازی می‌اندازیم:


Playstation LifeStyle 9/10

Call of Duty: Black Ops Cold War بازگشتی به اوج برای سری Black Ops است. این بازی شاید از نظر بصری به زیبایی Modern Warfare سال گذشته نباشد، اما به ریشه‌های سری احترام می‌گذارد و با بازگرداندن شخصیت‌های محبوب مجموعه و همچنین یک سری شخصیت تاریخی، بخش داستانی خوبی را ارائه می‌دهد. تری‌آرک (Treyarch) هم به طرز استادانه‌ای موفق شده است تا بخش چندنفره‌ی خاص خود را با Warzone ترکیب کند. می‌توانم بگویم که تا کنون برای آینده‌ی هیچ بازی Call of Duty تا این حد هیجان‌زده نبوده‌ام.


GamingTrend 9/10

سری Black Ops با هدف انتقام بازگشته است. گیم‌پلی سرعتی هنوز هم اینجا است و گان‌پلی هم به همان خوبی است که به یاد داشته‌اید. شاید بخش داستانی، ضعیف‌ترین قسمت از این پکیج فوق‌العاده باشد، اما هنوز هم در ارائه‌ی روایت جاسوسی جذابی موفق است و به طرز ماندگاری هم به پایان می‌رسد. حالت‌هایی که بیشتر وقت شما در آن صرف خواهد شد، زامبی‌ها و چندنفره، بزرگ‌ترین نقاط قوت Call of Duty: Black Ops Cold War هستند. بازی‌بازان پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان شاید برخی از ویژگی‌های ارتقای نسل بعدی این بازی را از دست بدهند، اما این ارتقاها آن قدر مهم نیستند که شما را از تجربه‌ی این بازی باز بدارند.


Call of Duty: Black Ops Cold War

Hobby Consolas 9/10

Call of Duty: Black Ops Cold War یکی از بهترین بخش‌های داستانی تاریخ Call of Duty را در کنار چندنفره‌ و زامبی‌های جذاب ارائه می‌دهد و همچنین به طرز بی‌نقصی با Warzone ترکیب می‌شود.


Digital Chumps 9/10

نسخه‌ی پلی‌استیشن ۵ Call of Duty: Black Ops Cold War بهترین آن است. این بازی شامل بخش داستانی بسیار خوبی می‌شود که روایتی چندشاخه دارد و همچنین از نظر بصری یکی از زیباترین‌ بازی‌هایی است که برروی کنسول‌ها عرضه شده است. آیا این بازی بی‌نقص است؟ نه، اما قطعا شروع بسیار خوبی برای نسل بعدی Call of Duty را رقم می‌زند.


Game Informer 8.8/10

اگر Call of Duty: Black Ops Cold War یک نقطه‌ی قوت داشته باشد، آن تنوع بی‌بدیل در تاریخ این فرنچایز است. به لطف تعداد زیادی حالت بازی در بخش چندنفره و یک داستان سرگرم‌کننده و بلاک‌باستری، سواری امسال Call of Duty هیجان‌انگیز است.


GamesBeat 8/10

بخش چندنفره باعث می‌شود که این بازی ارزش پولی که می‌پردازید را داشته باشد. هر چه بیشتر آن را بازی می‌کنم، بیشتر عاشقش می‌شوم. اما فکر نمی‌کنم که این بهترین Call of Duty تاریخ باشد. در واقع آن را به اندازه‌ی Modern Warfare سال گذشته که بخش داستانی فوق‌العاده‌ای داشت دوست ندارم.


Call of Duty: Black Ops Cold War

GAMINGbible 8/10

تری‌آرک برای بخش چندنفره به ریشه‌های خود بازگشته است و تلاشی برای نوآوری نکرده و شاهد طراحی نقشه‌ی آشنا و سیستم طراحی کلاس ساده هستیم. تجربه‌ی زامبی‌ها بسیار آسان‌تر از گذشته شده است و احتمالا تری‌آرک به دنبال جذب کردن دسته‌ی جدیدی از مخاطبان هم هست. در مجموع Call of Duty: Black Ops Cold War یک دنباله‌ی عالی برای Black Ops اصلی است و هر چند کمی در زمینه‌ی محتوا کمبود دارد، اما تجربه‌ی آن برای طرفداران سری ضروری است.


Hardcore Gamer 8/10

به عنوان یک بازی هنگام عرضه‌ی نسل جدید، بخش داستانی از نظر بصری زیبا و شاهد نورپردازی‌های عالی در سرتاسر آن هستیم. اما بخش چندنفره با یک افت چشم‌گیر در این زمینه رو به رو می‌شود. در مجموع Call of Duty: Black Ops Cold War پکیج قابل اطمینانی را ارائه می‌دهد که در بازگرداندن سری Black Ops به ریشه‌ها موفق است.


Call of Duty: Black Ops Cold War

Attack of the Fanboy 8/10

Call of Duty: Black Ops Cold War سری Black Ops را به ریشه‌هایش بازمی‌گرداند و در ارائه‌ی یک کمپین بلاک‌باستری و پر از هیجان، بخش چندنفره‌ی سرعتی و همچنین زامبی‌های سرگرم‌کننده موفق است.


COGconnected 7.9/10

Call of Duty: Black Ops Cold War از هیچ جهتی به دنبال نوآوری نیست و بیشتر دنباله‌روی همان فرمولی است که طرفداران Call of Duty با آن آشنا هستند و هر سال آن را تجربه می‌کنند. با این وجود Cold War هنوز هم تجربه‌ی لذت‌بخشی است که بیش از ۱۰۰ گیگابایت محتوا در خود دارد و تا مدت‌ها پس از انتشار این نقد از آن پشتیبانی خواهد شد و نقشه‌های رایگان دریافت خواهید کرد. خلاصه باید گفت که روزهای خوب این بازی هنوز آغاز نشده‌اند. اما Call of Duty: Black Ops Cold War به شوتر ضرروی تعطیلات پیش رو تبدیل خواهد شد و شایستگی آن را هم دارد. اما انتظار چیز چندان جدید و سنت‌شکنانه‌ای را نداشته باشید.


Call of Duty: Black Ops Cold War هم اکنون برروی پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۵، اکس‌باکس سری اکس و سری اس و همچنین پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس است.

از همراهی شما با تکنوفا سپاسگزاریم …

1 فکری در “معرفی بازی : Call of Duty: Black Ops Cold War

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *